علی غلامی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف وکارگری سپاه خلخال در اجرای طرح تکریم عفاف و حجاب در سطح بازار خلخال اظهار داشت: این طرح در غالب تکریم عفاف و حجاب برای دومین بار در سطح بازار خلخال توسط بسیج اصناف سپاه این شهر به مرحله اجرا گذاشته شد و در این طرح با همکاری کاسبان امین، مشتریان دارای عفاف و حجاب مورد تکریم قرار می گیرند و این طرح در 35 مغازه با بسته های فرهنگی با عناوین عفاف و حجاب توزیع شد.

وی تصریح کرد: کسبه های خلخال در این طرح ضمن ارائه تخفیف به مشتریان با حجاب، آموزش های لازم در نحوه برخورد با مشتریان با پوشش اسلامی را دیده اند و در این طرح ضمن ترویج فرهنگ اسلامی و پاکدامنی، رعایت حجاب شرعی را در محافل عمومی و بازار تقویت شود.

رئیس بسیج اصناف سپاه خلخال افزود: با این طرح سعی داریم کاسبان ضمن برخورداری از احترام در بین مشتریان، فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه انجام دهند و با گسترش این فرهنگ و نهادینه کردن حجاب اسلامی، جامعه ایی عاری از بی حجابی و بدحجابی را خواهیم داشت و در این زمینه آموزش های لازم به توزیع کنندگان بسته های فرهنگی انجام شده است.

وی بیان داشت: بازاریان در زمینه سازی و فراهم نمودن اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی را دارند و همانگونه که این صنوف در زمان جنگ تحمیلی یاری رسان رزمندگان اسلام بودند و در حال حاضر با تاسی از اخلاق و رفتار رزمندگان و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس فریضه امر به معروف و نهی از منکر را اجرا می کنند که این فعالیت های فرهنگی ضمن ترویج فرهنگ اسلامی اجر و پاداش اخروی نیز به همراه دارد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف وکارگری سپاه خلخال یادآور شد: اصناف و بازاریان در شکل گیری فرهنگ اسلامی در جامعه تاثیرگذار هستند و از این منظر با برنامه ریزی و برگزاری کلاس های مسائل فقهی در بین اتحادیه ها سعی می کنیم ضمن فرهنگ سازی خرید و فروش به فرهنگ عفاف و حجاب نیز توجه ویژه ایی در این راستا داشته باشیم.

وی اظهار داشت: بازاریان و کسبه ها در اجرای این طرح همکاری تنگاتنگ با بسیج اصناف خلخال را دارند و این طرح به صورت مستمر دومین مرحله خود را می گذراند که در مراحل بعدی ضمن افزایش مغازه های اجرای این طرح، سعی در اجرایی شدن فرهنگ اسلامی در سطح شهر را خواهیم داشت و با توجه به توسعه گردشگری شهرستان خلخال، این طرح در تابستان سال بعد در بین مسافران و گردشگران اجرا خواهد شد.

IMG_8872 IMG_8876 IMG_8877 IMG_8881 IMG_8890 IMG_8899 IMG_8954 IMG_8956 IMG_8957 IMG_8959 IMG_8961 IMG_8962 IMG_8963 IMG_8964 IMG_8965 IMG_8967 IMG_8968 IMG_8969 IMG_8971 IMG_8974 IMG_8975

دیدگاه خود را بنویسید

نام شما khalkhal. خروج »