در آستانه روز ملی 22 بهمن در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)  بسیج دانشجویی دانشگاه های خلخال ضمن دعوت از مردم شهیدپرور وانقلابی به حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن بیانیه ای به این شرح صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
والفجر* ولیال عشر* والشفع والوتر* والیل اذا یسر

فاصله شب تاریک حکومت طاغوت تا صبح روشن فجر صادق انقلاب اسلامی،ده روز خدایی بود، که شب هایش همه شب قدر بود،آری…  دهه فجرپس از آن ده روز، سپیده جمهوری اسلامی دمید.
خورشید سی و هشتمین بهار پرطراوت آزادی در حالی در سرزمین << اسلام ، فرهنگ،ادب و ایثار>> طلوع می کند که جهانیان، محو تماشای عظمت و اقتدار خیره کننده ملت ایران شده است و در پرتو امواج بیداری بخش این انقلاب بزرگ الهی، مناسبات ومعادلات ساخت قدرت جهانی،خارج از اراده مستکبران و نظم ادعایی قدرت های سلطه گر به نفع مستضعفین و ملل آزاده و حق طلب برهم ریخته و بشریت درحال گذر از یک پیچ تاریخی مهم و سرنوشت ساز قرار گرفته است و بیش از هر مقطع زمانی، بستر تحقق وعده خداوندی برای “حکومت جهانی مستضعفین” و درک ظهور “موعود” مهیا شده است.
شرایط کنونی داخل وخارج کشور اهمیت راهپپیمایی 22 بهمن امسال را روز افزون می کند. پیشرفت های چشمگیر علمی و دفاعی کشور، باعث شده است تا آمریکای جنایتکار به بهانه ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای فشارها و تحریم های غیرقانونی  را بر مردم تحمیل نموده و می کوشد با این حربه، مردم مقاوم و مسلمان کشورمان را به تسلیم وادارکند.
ملت ولایتمدار و بیدار ایران اسلامی، اعمال تحریم های زنجیره ای یک جانبه و ظالمانه نظام سلطه و اردوگاه لیبرال سرمایه داری غرب به سرکردگی آمریکا را محکوم نموده و از مسئولین و کارگزاران نظام می خواهد تا با اتخاذ رویکرد اقتصاد مقاومتی و راهبرد جهادی در صحنه تولید ملی و به میدان آوردن کار و سرمایه ایرانی و اتکا به جوانان کارآفرین، سناریوی شیطانی دشمن را خنثی و آنرا به عرصه ای برای شکست و رسوایی نظام سلطه و بدخواهان انقلاب اسلامی تبدیل سازند.
مسئولان بدانند آمریکا هنوز هم همان دشمن37 سال پیش است. این گرگ درنده خو با جلوه دادن چهره ای خشن از اسلام و برای جلوگیری از گسترش اسلام ناب محمدی در جهان،جریانهای تکفیری را به وجود آورده است تا با درگیر نمودن کشورهای محور مقاومت به جنگی فرسایشی ضمن ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم مسلمان، با ازبین بردن امکانات زیربنایی و تضعیف این دولت ها، امنیت رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی را فراهم آورد.
راهپیمایی22 بهمن نماد استقلال و وحدت ملتی است که با خون دلها و استقامت وصف ناپذیرش تمامی دشمنان خود را در حسرت گذاشته است، لذا از این حیث الگویی تمام عیار برای تمامی ملت های اسلامی است. حقیقت آن است که تمام دنیا, فردا به ما چشم خواهد دوخت, پس مردم ایران باید بدانند حضورشان در راهپیمایی 22بهمن، موجب شادمانی و عزت مستضعفان عالم خواهد بود.
و در آخرما دانشجویان بسیجی دانشگاه های خلخال به عنوان قطره ای کوچک از دریای خروشان ملت ایران با حضور در           راهپیمایی 22بهمن امسال مانند سنوات گذشته مشت محکمی بر دهان آمریکا و کسانی که نیت شوم مقابله با این نظام را دارند خواهیم زد.        و به اسکتبارگران عالم اعلام خواهیم کرد که نه تنها مشکلات اقتصادی و مانع تراشی های شما بر سر راه این نظام ما را از این حرکت الهی ناامید      و دلسرد نکرده بلکه همت ما را قوی تر خواهد کرد. ان شاء الله
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی خلخال
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز خلخال
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد کوثر
بهمن ماه 1395