رئیس سازمان بسیج مستضعفین

سردار غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه افتتاح شرکت پشتیبان طرح‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان بابل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کشور ما همه چیز از جمله پول، امکانات و مواد اولیه فراوان است، اما مواجه با بی‌ارادگی هستیم.

وی افزود: در مازندران قابلیت تولید 200 نوع گیاه دارویی وجود دارد، اما در خوشبینانه‌ترین وضعیت تنها 60 نوع گیاه تولید می‌شود و 120 نوع تعطیل است که این کم‌کاری در صنایع دیگر نیز مشاهده می‌شود.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین به نقش مهم بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: اولویت کار بسیج، ارائه الگوی مناسب به جامعه است، امروز در این مکان در زیربنای هزار و 200 متری کارهای فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند که برای حدود 5 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است، بنابراین اگر اراده باشد بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود که این امر در سایه ارائه الگوی مناسب است.

سردار غیب‌پرور مطرح کرد: امسال 50 هزار کارگاه اشتغال مرتبط با اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود که در نگاه اولیه 70 هزار شغل به شکل مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: امسال در حوزه اردوهای جهادی 850 هزار نفر اعزام می‌شوند که 4 هزار اردوی جهادی در مساجد سراسر کشور مستقر می‌شوند.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه کسی که بهتر از همه اقتصاد مقاومتی، ظرفیت‌ها، مردم و اراده مردم ما را شناخته، مقام معظم رهبری است، ادامه داد: مقام معظم رهبری مکرر می‌فرمایند که مشکل اقتصاد ما باید با تکیه بر توانمندی‌های داخل برطرف شود، این امر باید به یک باور ملی تبدیل شود که نمونه آن را در مازندران می‌بینیم که با دستان خالی و تحقیقات بیش از دو سال، موفق شدند عسل را تبدیل به پودر کنند که این فناوری در اختیار معدود کشورهای دنیاست، این عزیزان از هیچ کشوری هم کپی نکردند و خودشان اراده کردند و خواستند، لذا موفق شدند.

وی با اشاره به اینکه زمانی دولت یا دستگاه‌های غیر دولتی در حوزه اقتصاد موفق هستند که بتوانند به خود اتکایی در امر اقتصاد دست یابند، اضافه کرد: فراموش نشود که ما در عرصه تولید به دنبال تولید باکیفیت، اشتغال توأم با مهارت و کسب حرفه و فن هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سؤالی که نظر شما درباره توهین کرباسچی به شهدای مدافع حرم چیست، گفت: در مقابل هر حرف بی‌ارزش و بی‌خاصیت نیاز به پاسخگویی نیست و سخنان کرباسچی ارزش پاسخگویی ندارد.