حجت الاسلام عبدالله رضایی امشب در مراسم یادواره 18 شهید والامقام روستای اندبیل خلخال گفت: وقتی عزت یک ملت شکسته شود مرگ و زندگی دیگر فرقی ندارد و این شهدا بودند که عزت ملت ایران را حفظ کردند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مشکین شهر گفت: وقتی عزت یک ملت شکسته شود مرگ وزندگی فرقی نمی کند ، شهدا حافظ عزت ملت بودند.

رضایی افزود: انقلاب اسلامی ما در یک محدوده جغرافیایی تعریف نشده و باید این گسترده علاوه بر کشورهای همسایه در سراسر جهان طنین انداز شود.

وی بااشاره تلاش های رزمندگان در جبهه های مقاومت در کشور سوریه و مبارزه با تفکیری ها در عراق گفت: اکنون این امنیتی که در کشور موج می زند در سایه همین رزمندگان وشهدا است ودر هفته قبل یک چشمه از ناامنی را در کشور مشاهده کردیم که باید قدردان زحمات شهدا بود.

وی به مفهوم کامل یادواره اشاره وگفت:یادواره ها شعاری نباشد و در برگزاری این یادواره ها اهداف این حضور برای پاسداشت از زحمات شهدا برای نسل نو گفته شود.

این جانباز مدافع حرم استان اردبیل گفت: گرامیداشت یاد شهدا ،؛ گرامیداشت پیروزی وعظمت ملت ایران است.

وی ذلت را زمانی عنوان کرد که جهاد ترک شود و در مقابل برای عزت کشور باید جهاد در تمام جهات انجام شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره هاشم دهقانی و شهید آقایی و شهید کاویانی از شهدای مدافع حرم استان اردبیل گفت:امروز اقتدار و عظمت ایران را مدیون جوانانی از جنس ایثار و مقاومت و صبوری بودیم و و دشمن امروز قصد دارد ارزش ها و عزت ما را ازما بگیرد که این جوانان با الگوگیری از شهدا راه خود را برای پیروزی کامل مسلمین بر کفر ادامه خواهند داد.

وی با اشاره فرمایش ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص آتش و اختیار گفت:بعضی ها این موضوع را خوب تفسیر نکرده اند که باید بدانند ما در طول عمر انقلاب اسامی آتش به اختیار فراوانی داشتیم و نمونه بارز آن تشکیل ستاد جنگ های نامنظم به دست شهید چمران بود.

جانباز مدافع حرم استان اردبیل با اشاره به ظلم و جنایات بی حدو حصر داعش وگروه های تروریستی در کشورهای مختلف و مخصوصا ظلم به مردم سوریه گفت: مردم مطمئن باشند برای امنیت این کشور و خاک هنوز جوانانی از جنس همین شهدا در صحنه حاضر هستند.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مهدی عابدی امام جماعت روستای اندبیل خلخال نیز در سخنانی ضمن اشاره به آیات قرانی در خصوص خصوصیات شهداء و منزلت آنان گفت: همانطور که در قرآن نیز بیان شده شهدا زنده و در پیشگاه خداوند از اجر و عزت برخوردارند.

وی با گرامیداشت ویاد و خاطره شهدا، یاد آنها را در دل های مردم ملت ایران را زنده عنوان وافزود: شهدا درهمه حال حاضر وناظر بر اعمال ما هستند و آزادی شهداء به لحاظ شایستگی آنان در پیشگاه خداوند است.

اجرای گروه سرود شمیم روستای اندبیل، اهدا شاخه گل از سوی خانواده معظم شهدا به جانباز مدافع حرم حجت الاسلام والمسلمین حاج عبدالله رضایی و مدیحه سرایی در سوگ شهدای روستای اندبیل از دیگر برنامه های اجرا شده دراین یادواره معنوی و فرهنگی بود.