همزمان با فصل تابستان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و مهمانانی از استانهای همجوار گیلان و تهران  یادوراه 21 شهید والامقام روستای گیلوان و خانقاه گیلوان در مسجد جامع این روستا با حضور شایسته مردم روستای گیلوان واهالی خلخال برگزار شد.

در این یادوراه حضرت آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در جمع مردم روستای گیلوان در یادواره 21 شهید این روستا گفت: درزمان های قبل جامعه توسط ارباب ها اداره و کرامت انسانی شکسته شده بود که ملت ها و حکام نیز استقلال نداشتند که امام راحل با یک حرکت بصیرانه این کشور را از چنگال ایادی استکبار درآورد که بعدها نیز رزمندگان و شهدا و کسانی که برای دفاع از این خطه درجنگ حضور یافتند از کشور دفاع و این انقلاب به ثمر نشسته واکنون همچنان پایدار است.

آیت الله عاملی گفت: نهادهای بین المللی جیره خواران استکبار و ابزار’گردآوری سود برای جهانخواران هستند و ثابت شده است با مدیریت افکار عمومی جهان در فکر تحقق اندیشه جهانخواری خود هستند.

 

آیت الله عاملی با مثالی از دهه های قبل و نبود امکانات در کشور و دفاع و کشور و جدا شدن قطعات مختلف از نقشه کشورمان به دست استکبار و انگلیس گفت: در سه بار حمله به خرمشهر و تصرف آن هر بار جایی از این جدا تا این خاک به خاک کشور برگشته است و استقلال ننگین بحرین ، مناطق از کشور افغانستان در حوزه سیستان و در جنگ عثمانی ها قطعاتی از مناطق دیگر کشور نشان داده که دشمن همیشه به دنبال خاک و ثروت کشور ایران بوده و قصد غارت را از ذهن خود بیرون نبرده است و یک نکته مقابل غارت دشمن ، دفاع جانانه رزمندگان از خاک وطن بود که در هشت سال دفاع مقدس این اقدام  شجاعانه رزمندگان کشور را از جنگال دشمنان نجات موجب امنیت بیشتر در کشور شد.

وی گفت: بزرگی و اقتدار و قداست را روحانیت به این کشور بخشید و در این راستا زحمات امام راحل ستودنی است.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روستای گیلوان وخانقاه گیلوان شهرستان خلخال گفت: قطعا راه و طریق شهدا در جامعه ادامه خواهد یافت.

در ادامه کلیپی از شهدای روستای گیلوان وخانقاه پخش و با حضور استاندار اردبیل از 21 خانواده معظم شهید با اهدا لوح سپاس و تابلو فرش تجلیل شد.

مدیحه سرایی از دیگر بخش های این یادواره معنوی امروز در شهرستان خلخال  وبخش شاهرود بود.

جوانان روستای گیلوان و ستاد برگزاری مراسم از ورودی روستا تا کنار مسجد جامع را با آذین بندی عکس شهدا تزئین و روستای گیلوان چهره ایثار وشهادت به خود گرفته بود.

IMG_6400_0 IMG_6419 IMG_6420 IMG_6428_0 IMG_6437 IMG_6452