یادواره شهدا روستای بفراجرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین سپاه ناحیه خلخال،جهانبخش عطایی عصر امروز در مراسم یادواره 12 شهیدوالامقام روستای بفراجرد خلخال که با محوریت هفتمین روزشهادت شهید حاج حسین ابراهیمی برگزار شد، اظهار کرد: جنگ دیروز که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند جنگ سخت بود ولی جنگ امروز دشمن با کشورما جنگ فرهنگی است.

وی با اشاره به دستاورد عظیم شهدا یعنی اقتدار برای ملت و کشور ایران افزود: 78 میلیون ایرانی هم اکنون درسایه امنیتی به سر می برند که میراث ماندگار شهدا وایثارگران است.

فرمانده سپاه خلخال با اشاره به شهدای مدافع حرم و گرامیداشت یادو خاطره شهدای روستای بفراجرد و شهدای مدافع حرم گفت: اگر امروزی صدها کیلومتر دورتر از خاک کشور درخاکریز مقابل دشمن ایستاده ایم به خاطر این است که این امنیت در کشور برای ملتی است که یادگارانی همچون شهدا دارند.

عطایی بیان کرد: عصمت جامعه مرهون شهدای انقلاب اسلامی است و اگر امروز استکبار بار دیگر دندان تیز کرده قطعا به فکر روزهایی است که این کشور ار استثمار کرده بود و در حال غارت ثروت این کشوربود که اکنون نیز به لحاظ استراتژیکی بودن ثروت های خدادادی ایران باز دشمنان چشم طمع به اندوخته ملت ایران دارند.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل و رهبر عظم الشان انقلاب حضرت امام خامنه ای اظهار کرد: اگر امام ما می گوید هر شهید برای شرف و استقلال ملت است این گزینه امرو ز ثابت شده و به این موضوع و نتیجه رسیده ایم که اگر نبود مقاومت های ایثارگرانه شهدا و جانبازان و آزادگان اکنون باز اسیر چنگال دشمنان بودیم که شهدا با آبرو ازجان مایه گذاشتند و آرامش را به خاک وطن تقدیم کردند.

عطایی گفت: نباید از دشمن در هیچ زمان غافل بود واگر امروز گوش به فرمان سخنان ولایت محورو بصیرت بخش رهبری نباشیم وقدم در کوی غفلت بگذاریم نهایتا با طبل دشمن بیدار و آنگاه خواهیم دید که کار از کار گذشته است.

دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین عابدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خلخال امنیت را برخاسته از رشادت شهدا عنوان کرد.

عابدی با گرامیداشت یاد و خاطره 12 شهید والامقام و تسلیت شهادت شهید حاج حسین ابراهیمی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در هفته گذشته در شهرستان خلخال گفت:با یک نگاه به اطراف کشور در می یابیم که امنیت چقدر ارزش دارد و اکنون که شهدا این میراث ارزشمند را برای ما به یادگار گذشته باید قدردان زحمات آنان باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به لحاظ گذر زمان کم کم پدران و مادران معظم شهدا دار فانی را وداع گفته اند گفت: شهدا متعلق به عموم مردم هستندو هر چه قدر تکریم شود باز به اندازه آن همه زحمات و رشادت رزمندگان در دفاع از وطن نخواهد رسید.
وی زنده ماندن روح ایثار و شهادت در جامعه در سایه حضوررزمندگان در جبهه ها عنوان وگفت: این روح که در یک زمان با رهبری امام خمینی و همراهی فرزندان وطن تجلی یافت موجب پیروزی چشمگیر شد و اکنون نیز در سایه رهبری مقام معظم رهبری باید دستاورد شهدا حفظ شود.

حجت الاسلام عابدی از زحمات بنیاد شهید ، سپاه شهرستان خلخال و اهالی شریف و قدرشناس روستای بفراجرد و مردم شهرستان خلخال در تشییع شایسته پیکر شهید حاج حسین ابراهیمی تقدیر کرد.

مدیحه سرایی و قرائت شعر در سوگ شهیدان روستای بفراجرد خلخال از دیگر برنامه فرهنگی اجرا شده توسط حوزه مقاومت بسیج ثارالله وارگان های ذیربط در این یادواره بود .

tmp_31237-13960429001110_Test_PhotoH-2469972tmp_31237-13960429001128_Test_PhotoH-1020590826