p_34

تشکیلات تروریستی داعش با اختلافات و شکاف‌های داخلی شدیدی درباره تفسیر آیات جهاد مواجه است و اخیرا آیه ۴۲ سوره انفال :« لِيَهْلِكَ مَنْ هَلَكَ عَنْ بَيِّنَةٍ: تا كسى كه [بايد] هلاک شود با دليلى روشن هلاک گردد» را که امتناع اعضای این تشکیلات از جنگ در صفوف داعش را در پی داشته است، از دستورات جهادی خود حذف کرده است.

داعش برای نخستین‌بار با اذعان به اختلافات پیش‌آمده بیانیه‌ای را صادر کرده و مدعی شده است: توضیحات تفسیری مربوط به این آیه به دلیل خطاهای علمی و جملات کنترل‌نشده حذف شده است!.

این در حالی است که آیه مذکور به صراحت نشان می‌دهد که قرآن با کشتن افراد بیگناه مخالف است و حتی در جهاد در راه خدا نیز که این روزها بهانه داعش برای پیشبرد اهداف تروریستی خود شده، باید دلیل مشخصی برای کشتار انسان‌ها وجود داشته باشد.

این گروه تروریستی همچنین اعلام کرد: به جای آیه ۴۲ انفال دو کتاب « التقرير المفيد فى أهم أبواب العقيدة: بیانی مفید در مهم‌ترین مسائل اعتقادی» و «توعية الرعيبة بالسياسة الشرعية: بالابردن آگاهی در مورد سیاست مشروع» بازنشر شده تا اعضای داعش برای اطلاع از مسائل شرعی مانند تکفیر مشرکین! از این منابع استفاده کنند.

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید.