با حضور روحانیون اهل تسنن و تشیع شهرسان خلخال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین سپاه ناحیه خلخال به نقل از ازناو،به مناسبت میلاد مسعود و با سعادت حضرت محمد (ص) وامام جعفر صادق (ع) صبح امروز  همایش روحانیون اهل تسنن و تشیع شهرستان خلخال با موضوع تبیین راهبرد اتحاد بین شیعه و سنی در دفتر امام جمعه هشجین برگزار شد.

در این همایش حجت الاسلام رشبتری وحدت تشکیل جبهه واحد بر علیه دشمنان را از سوی مسلمانان شیعه و سنی یکی از اهداف والای حضرت رسول اکرم (ص) عنوان و بر لزوم وحدت بین مسلمانان در جهت حفظ دین اسلام تاکید کرد.

رشتبری گفت: اتحاد بین مسلمانان را در مبارزه بر علیه دشمن مشترک مسلمانان داعش در کنار جهبه مقاومت به عینه دیدیم ومشاهده نمودیم وقدرت وحدت مسلمین هر جا واحد باشد می تواند پیروزی عظیم را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: نشانه ولادت حضرت پیامبر (ص) را خداوند بر مردم زمان خود ابلاغ و نشان داد و این رسول الهی توانست کامل ترین دین الهی و رسالت انبیای پیشین قبل از خود را نیز در جهان تکمیل کند و آن را به صورت یه آیین کامل به جامعه معرفی کند که حضور امامان معصوم درجامعه در ادامه رسالت حضرت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) بوده است.

امام جمعه خلخال به تاکیدقرآن بر وحدت مسلمین اشاره و وحدت را جامع ترین حرکت در بین مسلمانان برای رهایی از ظلم وستم و جور زمان دانست.

دراین مراسم حجت الاسلام آیت الله نعمتی امام جمعه هشجین نیز از محبت مردم اهل تسنن واهل تشییع به اهل بیت عصمت طهارت سخن گفت وا فزود: مسلمانان بایدبا وحدت در مقابل تفکر وهابی  ایستادگی کنند و مسلمانان باید بدانند که اختلاف بین مذاهب اصلی ترین روش دشمن در اختلاف افکنی در کشور است.

درادامه همایش شیخ حکمت الله رمضانی امام جمعه اهل تسنن شهر هشجین نیز در سخنانی ضمن تقدیر از سپاه پاسداران و برنامه ریزی برای این نشست در شهر هشجین گفت: امام راحل بنیانگذار هفته وحدت است و این بزرگوار تلاش کرد تا با نامگذاری این هفته که مصادف با ولادت حضرت رسول  اکرم (ص) است انسجام بین شعیه و سنی را تقویت نماید که موفقیت را به دنبال داشت.

شیخ رمضانی نعمت اسلام را بزرگترین نعمت خداوند در جهان عنوان و گفت: شیعه و سنی هر دو با هم برادر دینی هستند و سیمای مومنان در قرآن که معجزه رسول مکرم اسلام است تبیین شده و نقش روحانیت در هدایت و رهبری مردم  اصلی مهم است.

شیخ رمضانی در این نشست از زحمات سردار دلاور ایرانی سردار سلیمانی در ریشه کنی داعش و نابودی آنان تقدیر کرد.

دراین مراسم سرهنگ پاسدار جهانبخش عطایی نیز درسخنانی ضمن تقدیر از تلاش وجدیت روحانیون اهل تسنن واهل تشییع در ترویج و تعمیق فرهنگ اسلامی ایرانی گفت: وحدت نقشی راهگشا در اتحاد بین مسلمانان دارد و این وحدت فرموده مقام معظم رهبری و امام راحل است.

وی ضمن اشاره به وحدت شایسته مردم اهل تسنن وتشییع خطه خورش رستم گفت: وحدت در جامعه هر چه قدر تعمیق یابد آن قدر قدرت مسلمانان در برابر مستکبران را افزایش خواهد داد.

فرمانده سپاه خلخال با تشکر از بیانات ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری امام جمعه خلخال در تبینن و تشریح وحدت اسلامی از زحمات ایشان قدردانی نمود.

وی از تلاش های شیخ حکمت الله رمضانی امام جمعه اهل تسنن، و حجت الاسلام آیت الله نعمتی به عنوان نقش محوری در اقامه وحدت در شهر هشجین از آنان تقدیر کرد.

rtyy (4) sdffff (3) sdffff (4) sdffff (5)