امام جمعه خلخال؛

tmp_28672-vlcsnap-2018-01-30-07h11m28s034-1635286793

حجت الاسلام امیر رشتبری خطیب نماز جمعه خلخال با اشاره به فتنه دی ماه 96 که طراحی شده از سوی دشمنان و جیره خواران استکبار در داخل کشور و سلطنت طلبان بود گفت: فتنه دی ماه 96 با بصیرت مردمی طعم دوباره شکست را به کام دشمنان و سلطنت طلبان چشاند.

رشبتری بااشاره به اینکه این فتنه علاوه بر حمایت استکبار جهانی از موج حمایت اسرائیل ، انگلستان و منافقین و و خیرجوانان داخلی برخوردار بود دشمنان به مقدسات ، ولایت فقیه و پرچم کشور توهین کردند که قطعا توهین کنندگان به مقدسات ، مساجد، و پرچم مزین به نام امام زمان عج ایرانی نبودند و خاک بر سر یک ایرانی باد که حقیقت خود را از دست بدهد.

وی گفت: بصرت مردمی نشان داد که مردم حقیقت را از دروغ تشخیص دادند و آنهایی که به با فکر گمراه کردن افکار عمومی مردم از مشکلات اقتصادی و تغییر آن به سمت سوی خود در جهت ضربه به نظام بودند یکبار دیگر تیرشان به سنگ خورد و نتوانستند به اهداف خود دست یابند و مقابله مردم در فتنه 96 با فتنه گران نبرد ملت با ضد ملت و و نبرد اسلام با ضد اسلام بود.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای اخیر و لزوم وحدت مسئولین سه قوا اشاره وگفت: در عین اینکه شاهد دلسوزی قوا برای ملت هستیم ولی نباید اصل حرف و قضیه گم شود و نباید از دشمن غافل شد و باید با رفع مشکلات و مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم سرنخ دست دشمن داده نشود.

وی به دفاع نماینده روسیه در سازمان ملل از حقوق ملت ایران اشاره وگفت: نماینده روسیه در دفاعی جانانه از کشورایران که نشان از عزت و ایران و قدرت ایران اسلامی در جهان بود گفت: اگر قرار است برای یک اغتشاش کوچک ایران جلسه از در سازمان ملل برگزا رشود باید جلسه برای 800 نفر از مردم به دست پلیس آمریکا جلسه ای برگزار شود و به جای برگزاری جلسه برای یمن ، فلسطین و سوریه باید جلسه برای محکومیت افکار ضد بشری برگزار شود.

رشتبری گفت: دشمنان در فتنه که برگزار کردند دنبال مطالبات مردم نبودند و بلکه قصد براندازی نظام را داشتند و هدف آنها اصل نظام بود که با حمایت مردم و بصیرت مردم ناکام ماندند.

وی خطاب به آنهایی که رضاخان رضاخان در فتنه سر می دادند گفت: آنهایی که این شعار را میدادند باید بدانند در زمان رضاخان 60 درصدمملکت ایران دو دستی هدیه و تقدیم به استکبار و جهانخواران شد.

وی با گرامیداشت یادو خاطره شهید نواب صفوی و تلاش های این مجاهد شهید در راه اعتلای دین اسلام گفت: نواب صفوی قبول نکردکه عزت اسلام وولایت خدشه دار شود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

رشتبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و قرائن و شواهد و پیش بینی موجود کشور در خصوص بارش های اخیر در سراسر کشور گفت: صرفه جویی و فرهنگ سازی بهترین راه مقابله با کمبودآب است و باید این فرهنگسازی از امروز که با کاهش بارندگی مواجه هستیم به مرحله اجرا درآید.

وی افزود: در 47 سال گذشته امسال جز سال های است که خشکسالی را در پیش داریم و باید با صرفه جویی واقعی و توجه به اینکه آینده دنیا بسته به آب است در مصرف این مهم توجه لازم را در بین خانواده ها داشته باشیم.