tmp_5365-salamolah_hemati1500168805

شهید سلام اله همتی

نام : سلام‌اله

نام خانوادگى : همتى

نام پدر : اصلان

محل تولد : هشجین

تاريخ‌تولد : 31 / 01 / 1342

تاريخ شهادت : 26 / 11 / 62

وصيت‌نامه

“لو انزلنا هذا القرآن على جبل لرايته خاشعا متصدعا من خشية الله و تلك الامثال نضربها للناس لعلهم يتفكرون ” اى رسول گرامى اگر مااين قرآن عظيم الشأن را بر كوه نازل مى‌كرديم، مشاهده مى‌كردى كه كوه از ترس خدا خاشع و ذليل و متلاشى مى‌گشت و اين مثال را براى مردم بيان مى‌كنيم باشد كه اهل عقل فكر كنند.

پدر و مادر عزيز و گرانبهايم كه شبانه روز زحمت مى‌كشيد و تمام زحمات شما عبادت الهى است. اى پدر مهربانم تو همچون كوه استوار با دستهاى پينه بسته به شغل مقدس كشاورزى مشغولى و زمين خدا را آباد مى‌سازى. از دوران طفوليت وقار و عظمت تو در من تاثير كرد و خدا را سپاس گذار بودم كه پدر و مادر زحمت كش و معتقد به دين مقدس اسلام و شريعت محمدى(ص) داشتم . شما كه با زحمات طاقت فرسا مرا تا سطح تحصيلى دبيرستان راهنمايى كرديد . پدر و مادر دلسوزم و دوستان خوبم كه هميشه مرا از راههاى دنيايى و از مسير شيطان نجات داده و بسوى راه حق مى‌خوانديد . اكنون كه با دعاى شما كه به جبهه جنگ مى‌روم تا انشاءالله بتوانم قدمى در راه انقلاب كه پيوند با همان راه حضرت محمد(ص) است برداشته باشم و بدانيد اسلام هم در انتها با نثار جان باقى مى‌ماند و مى‌بينيم كه بهترين ياران امام و امت امروز رو بسوى كربلاى امام حسين(ع) مى‌آورند تا ، دين خود را نسبت به امام و اسلام و شرع مقدس محمدى ادا نمايند و بايد نيز همه ملت اگر خواهان اسلام و عظمت مسلمين هستند، بدون جارى ساختن خون خود درخت اسلام بارور نخواهد شد.

آيه اى كه در اول عرض كردم ،فرمايش قرآن و عظمت و شكوه و صراحت بيان قرآن كريم است آيا چه دل سنگ و مهر خورده‌اى است كه از اين آيه بدنش به لرزه در نيايد. براستى اگر كسانى نمى‌لرزند همان كسانى هستند كه مهر قهر ظلمت خدا بر دهانشان است.

شما اى مردم شهيدپرور هشجين گوش به فرمان امام عزيز باشيد كه كشتى نجات شماست. گوش به فرمان ابراهيم زمان باشيد زيرا تنها اوست كه مى تواند شما را رهبر و راهنما باشد.

راستى به فكر آخرتتان باشيد آيا توشه اى براى آخرت جمع كرده ايد؟ مگر كسى كه به مسافرت مى‌رود با دست خالى مى‌رود؟ زيرا كه دنيا مزرعه‌اى براى آخرت است آن هم چه مسافرتى! به ملاقات با خدا و پيامبر و امامان آيا با دست خالى شرمنده نخواهيم شد؟ در جواب چه پاسخى داريم. آيا مى‌گوييد :نمى‌دانستم مگر كسى به شما نگفت؟ آيا محكوم درگاه الهى نخواهيد شد؟ چرا كه آن موقع اگر پرونده همه كس پيش خداست. اوست كه از درون همه كس آگاهى و اطلاع دارد و اين ما هستيم كه تا دير نشده موانعى را كه سد راه است از ميان برداريم.

امروز همه رزمندگان و شهيدان آگاهانه و با سلاح ايمان و با قدرت الله اكبر كه برتر از همه سلاحها و قدرتهاست راهشان را انتخاب كرده و نتيجه اين انتخاب «فزت و رب الكعبة» است كه خداوند انشاءالله روزى همه افراد آرزومند را نصيب كند كه بزرگترين پيروز در پيشگاه خداوند است.

پدر و مادر مهربانم و اى خداوند متعال كه شاهد همه اعمال بندگان خود هستى، اين وصيت نامه را در حالى مى‌نويسم كه با كوله بارى از گناه ره به هيچ جا نبرده‌ام و فقط شرمنده و درمانده رو به درگاه تو آورده‌ام، زيرا كه در رحمت تو هميشه باز است و لطف و مهر تو چنان عظيم است كه با اين كوله بار عظيم گناه باز بنده ات را (همتى را) كه فقط كمر همت به بزرگى و جلال و عظمت تو بسته مى‌بخشى و او را مى پذيرى . چون همتى كه دارم ذره و اندكى از درياى بيكران همت تو است كه به پدرم اصلان همتى از در همت بخشيدى و او نيز مرا زير توجهات و كرامات تو تربيت كرده و باز تو را سپاس‌گزارم كه او را نيز با همت پروراندى.

خدايا تو شاهدى كه از روزى كه خود را شناختم تو را نيز شناختم و از روزى كه تو را شناختم بسويت شتافتم و تا آنجا كه برايم امكان داشت در راه تو كوشيدم . خدا اى معبودم و معشوقم و همه كس و كارم ، نمى‌دانم در برابر عظمت تو چگونه ستايشت كنم ،ولى همين قدر مى‌دانم كه هر كس كه تو را شناخت عاشقت شد و هر كس عاشقت شد دست از همه چيز شسته و بسوى تو مى شتابد و من اين را بخوبى در خود احساس كردم و مى‌كنم .

پدرم به برادرم آقاجان سفارش كن، در راه خدا شناسى بكوشد و جهد كند و با پذيرش علم در زدودن ريشه هاى فساد و ظلم و استبداد كوشا باشد. هم چنان كه تو با دستان پينه بسته با استكبار مبارزه مى‌كنى . از مادرم تقاضاى عاجزانه دارم كه همه زحمات و شير پاكش را حلالم كند . از همگى شما و اهالى شهيدپرور هشجين التماس دعا دارم . از همگى شما و امت شهيدپرور ايران تقاضاى عاجزانه دارم و آن اینکه ، گوش به فرمان حضرت امام خمينى بت شكن باشيد و نگذاريد آينده شما تاريك شود چون راه او راه انبيا و راه رسيدن به ارزشهاى والاى انسانى بوده و هست. والسلام.