tmp_16767-boyokagha_nasiri-1625947544

شهید بیوک آقا نصیری

نام : بيوك‌ آقا

نام خانوادگى : نصيرى

نام پدر : پرويز

محل تولد : پروچ ( پیریک )

تاريخ‌تولد : 01 / 02 / 1346

تاريخ شهادت : 07 / 07 / 1365

محل شهادت : مهران

زندگينامه

شهيد به سال 1348 در يک خانواده متدين و کشاورز در روستاي پروچ از توابع بخش مرکزي خلخال چشم به جهان گشود و دوران تحصيلات خود را در روستاي پروچ گذرانده و تا پنجم ابتدائي درس خوانده و چون در آمد چنداني نداشتند و نمي توانستند ايشان را راهي شهرستان خلخال کنند تا درس بخواند ، ترک تحصيل نمودند . پس از پيروزي انقلاب اسلامي در مسجد روستا به پاسداري از دستاوردهاي انقلاب پرداخت و با شروع جنگ تحميلي دو بار از طريق سپاه پاسداران راهي جبهه ها شد و پس از ماهها مجاهدت در راه اسلام و قرآن سرانجام در مصادف با مزدوران بعثي در جبهه مهران به فيض شهادت نائل آمد و به لقاء اله پيوست.

وصيت‌نامه

بسم رب الشهدا و الصديقين

و قاتلوهم حتى لاتكون فتنه

با سلام و درود به آقا امام زمان (عج) و سلام به امام امت و امت امام و سلام به راهبران طريق حق و سلام بر سنگرنشينان جبهه حق عليه باطل.

حمد و سپاس خداوند رحمان را كه ما را جان داد و بعد از آن ما را به صراط مستقيم هدايت نمود و ما را مورد رحمت و مغفرت قرار داد و به خدمت اسلام درآورد .خداوند رحمان را شكر مى‌كنم كه بر بنده حقير منت نمود و ما را از ياران و يارى كنندگان لشكر خود قرار داده ،هم اكنون كه به عنوان سپاه اسلام به جبهه حق عليه باطل اعزام شده‌ام خود را مسئول مى‌دانم مطالبى را به عنوان پيام عرضه مى‌نمايم.

اگر قادر نيستم مطالب را به طور كامل بيان كنم ولى با اين حال در حد توان تلاشخود را خواهم نمود:

مطلب اول اينكه بر مسلمين جهان على‌الخصوص به مردم شهرستان خلخال و اهالى محترم سلام و عرض ادب مى‌نمايم. برادران عزيز، انقلاب اسلامى به مقطعى رسيده است كه بايد از جان و مال گذشت و هستى خود را فدا نمود تا اينكه انقلاب رشد نمايد.

برادران عزيز شما عزيزان را به خط امام كه ، خط واقعى الهى است دعوت مى‌كنم و به نداى “هل من ناصر ينصرنى “امام لبيك گوئيد و امام و خط امام و اسلام و قرآن را تنها نگذاريد . تا آنجا كه قوت و توان داريد براى اسلام تلاش كنيد و خودتان را در اسلام ذوب كنيد و بحق بودن اسلام و خون شهدا را به اثبات برسانيد.

وقتى كه فردى از افراد اين ملت عزيزى به خون خود غلطان مى‌شود، مسئوليتى بر مسئوليت بازماندگان اضافه مى‌شود و اين ما هستيم كه بايد بار مسئوليت را بكشيم تا به سرمنزل حقيقى برسيم.

مادران عزيز قرآن بخوانيد و خودتان را به قرآن كريم انس دهيد.

مسئله جنگ را جدى در نظر بگيريد و به سوى ميدانهاى جنگ همچون سيل خروشان روانه شويد تا ،سرنوشت جنگ را به اميد ايزد منان به نفع اسلام به پايان برسانيد. با مشكلات مملكتى سازش كنيد و تنها مال دنيا را در نظر نگيريد و مقدارى نيز به فكر آخرت باشيد. براى اينكه سرمنزل نهايى ما ،سراى آخرت است. بيائيد در مهيا كردن توشه آخرت جدى باشيم و از عذاب الهى بترسيم.

آه چقدر لذت‌بخش است كه انسان در جوار رحمت الهى باشد .اما چه كنم كه دست خالى هستم و كيسه توشه آخرت خالى است. اما از خداوند قادر متعال خواهانم كه ما را پاكيزه بپذيرد و ما را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد .گناهان ما را مورد عفو قرار دهد و شفاعت شهداى پاك اسلام را به ما نصيب فرمايد.

برادران عزيز ايام الله است كه به اسلام شاخه و قدرت مى‌دهد.

خداوندا ما را از پيروان و ياران واقعى آقا امام حسين(ص) قرار بده .پروردگارا اين خدمت كم ما را در درجه عالى از بنده حقير قبول كن و بر ما منت نما كه از لشكر شهداى اسلام باشيم. پروردگارا ما را از سربازان آقا امام زمان(عج) قرار بده .

خداوندا ما را پاكيزه بپذير و قبل از مردن، قلم عفو بر گناهان ما بكش.

پروردگارا به عزت و جلالت قسم مى‌دهم كه رزمندگان اسلام را پيروز كن و ارواح مقدس شهداى اسلام را رحمت كن و به اموات مسلمين رحمت كن و ما را از شهداى واقعى اسلام قرار بده.

خداوندا انقلاب اسلامى ايران را به پيروزى نهائى برسان و اين انقلاب عظيم را مقدمه انقلاب آقا امام زمان (عج) قرار بده.

خداوندا دشمنان اسلام را با قدرت غيبى نابود بفرما. الهى آمين

خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى را نگهدار

65/6/21 بيوگ آقا نصيرى