13960123001360_PhotoA

روزنامه حمایت در سرمقاله خود به قلم  سیدهادی سید افقهی نوشت:

در پی لفاظی های «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ مبنی بر اینکه «ما درصورتی‌که لازم باشد، نه‌فقط علیه نائبان ایران بلکه علیه خود ایران اقدام خواهیم کرد»، «بن کاسبیت»، تحلیلگر کهنه‌کار اسرائیلی به نقل از منابع سیاسی بلندپایه تل‌آویو اعلام کرد که کابینه این رژیم، با عملیات نظامی علیه ایران حتی درصورتی‌که اهداف اسرائیلی مورد اصابت قرار گیرند، موافقت نخواهد کرد.
وی در تشریح علت اجماع مقامات عالی‌رتبه صهیونیستی در خصوص بازی نکردن با آتش، به حادثه چندی پیش سقوط اف -16 اسرائیلی در سوریه که موجب تغییر قواعد بازی شده و احتمال کشته و زخمی‌شدن ده‌ها هزار نفر براثر پاسخ ایران و حزب‌الله اشاره‌کرده و می‌گوید: «مسئولان ارشد تل‌آویو اعتراف کرده‌اند که جبهه داخلی این رژیم آماده مقابله با هزاران موشک نیست.» دراین‌ارتباط، ذکر چند نکته ضروری به نظر می‌رسد.
1. اصولاً حساب تحلیلگران و مفسرین سیاسی از حساب مسئولین تصمیم گیر جداست، چراکه آن‌ها معمولاً بر اساس داده‌ها و دانسته‌ها، نتایجی را استخراج می‌کنند. ازاین‌رو، اظهارنظر این تحلیلگر باسابقه صهیونیستی را می‌توان از دو منظر موردنقد و واکاوی قرار داد.

اولین گزینه این است که «بن کاسبیت»، بااطلاع از توطئه‌های آینده اسرائیل، در حال ارسال سیگنال غلط و آدرس ا