photo_۲۰۱۸-۰۳-۰۵_۲۱-۳۱-۳۸

با هدف فرهنگسازی برای پرهیز از رفتار های پرخطر ، بیهوده ومغایر با عقلانیت  و کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال امسال طرح خوبی از سوی فرماندهی انتظامی خلخال با همکاری آموزش و پرورش شهرستان خلخال د رحال اجراست.

این طرح که با حضور کارشناسان ناجا در مدارس از 10 اسفند آغاز شده همچنان ادامه داردو کارشنان ناجا روزانه در مدارس ضمن آشنا ساختن دانش آموزان با خطرات مواد منفجره ،  واینکه نباید به خاطر لحظه ای شادی  پیشمانی حاصل کار باشد به توجیح سنین مختلف دانش آموزان می پردازند و حوادث سال های گذشته  برای دانش آموزان و خانواده ها بازگو شده و انتظار می رود این طرح تاثیر خوبی برای کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال باشد.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان خلخال این طرح را در تمام مدارس شهر خلخال اجرا کرد.

سخاوت بیرامی مدیریت آموزش و پرورش خلخال صبح امروز در گفتگوبا خبرنگار ازناو ، ضمن مطلوب توصیف نمودن این طرح در کاهش حوادث درشهرستان خلخال گفت: انتظار می رود خانواده ها باجدیت و توجه به فرزندان خود و کنترل رفتاهای پرخطر آنان در چهارشنبه سوری آخر سال موجبات آرامش خانواده خودرا فراهم نمایند.

بیرامی گفت: در سال های گذشته دیده شده که یک لحظه بی احتیاطی در یک خانواده و از سوی یک فرزند موجب خطرات جانی برای دوستان، همراهان وخانواده ها شده و این خانواده ها تا سال ها با این خاطره تلخ زندگی خواهند کرد.

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خلخال از دانش آموزان در تمام سطوح تحصیلی  خواست  تا با حرف شنوی از بزرگتر ها و با حفظ آرامش در چهارشنبه آخر سال سالی خوب را برای خانواده خود و دوستان واقوام رقم بزنند و باعث مشکلاتی مثل سوختگی اعضای بدن یا آسیب جدی به چشم و سر و دست برای خود نشوند.

بیرامی ضمن قدردانی از تلاش های نیروی انتظامی  در اجرای طرح آموزش همگانی در مدارس گفت: در این ایام  عده از فرصت طلبان برای سودجویی و کسب درآمد اقدام به ساخت ترقه ها و بمب های دستی هستند که دانش آموزان و خانواده ها سازندگان این نوع مواد منفجره خطرناک را حتما به پلیس اطلاع دهند تا برخورد قانونی با افراد سودجو انجام گیرد.

 به گزارش ازناو ، همه ساله در چهار شنبه آخر سال عده ای از هموطنان با بی احتیاطی موجب ثبت خاطرات تلخ در زندگی خود می شوند.ازناو