دکتر علی اکبر شکارچی روز دوشنبه در نشستی با امام جمعه خلخال افزود: با هدف افزایش سطح خدمات بهداشتی و سلامت مراجعان به این مرکز آموزشی و درمانی اخیرا یک دستگاه الکتروکاردیوگراف 6 کاناله ، دستگاه فیکوی چشم و اتوآنالیزور جدید خریداری و در بیمارستان امام خمینی شهر نصب و راه اندازی شد.
او گفت: دستگاه لاپاراسکوپی کامل برای عمل جراحی بخش جراحی داخلی با صرف 240 میلیارد ریال و نیز دستگاه سونوگرافی دوم خریداری و 2 دستگاه ونتیلاتور اطفال و بزرگسالان نیز در بیمارستان نصب و راه اندازی شده است.
وی به خرید 2 دستگاه آمبولانس جدید و پیشرفته بنز برای بکارگیری در پایگاه های امداد جاده ای شهرهای هشجین و کلور با هزینه 18 میلیارد ریال اشاره کرد و اظهار داشت: با خرید این خودروها مجموع آمبولانس های دانشکده علوم پزشکی به 14دستگاه افزایش یافت.
دکتر شکارچی با اشاره به پیگیری های نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس در توسعه تجهیزات بیمارستان خلخال گفت: اولین دستگاه سنگ شکن لیزری کلیه و مجاری ادرار در مراکز درمانی استان اردبیل برای انجام عمل های جراحی سنگ کلیه در این بیمارستان راه اندازی شده و علاوه بر مردم منطقه به سایر بیماران سایر شهرستان های استان و نیز همسایه خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.
حجت ‌الاسلام کریم اسدی ، امام جمعه خلخال نیز در این نشست با قدردانی از تلاش دست اندرکاران دانشکده علوم پزشکی در خدمت رسانی به بیماران و مراجعان گفت: درمان و پرستاری از بیمار از کارهای ارزشمند در جامعه بوده که در پیشگاه خداوند از اجر و پاداش خاصی برخوردار است.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد ، 23 پزشک متخصص و 120 پرستار در مرکز آموزشی و درمانی امام خمینی (ره) مشغول خدمت رسانی بوده و چهار پایگاه جاده ای و اورژانس (کلور ، هشتجین ، خلخال) نیز در حوزه مدیریت حوادث بین راهی و فوریت های پزشکی فعال است.