علی یوسف زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیمانکار مجری این پروژه در حال آماده سازی جاده برای بهره برداری و عبور خودروها از این جاده اصلی شهرستان است.
وی گفت: عملیات اجرایی تبدیل 16 کیلومتر از مسیر فرعی خلخال به اسالم به جاده اصلی با استفاده از سیستم بازیافت سرد با سیمان در داخل حوزه استحفاظی استان اردبیل از سال گذشته شروع شده است.
وی همچنین اظهار داشت: با توجه به واقع شدن این جاده در منطقه سرد ، برفگیر و کوهستانی بهسازی و توسعه راه با استفاده از سیستم بازیافت سرد و تثبیت سیمان موجب افزایش مقاومت راه در مقابل یخبندان های فصول سرد سال و عمر طولانی زیرسازی و آسفالت آن در این منطقه سردسیر خواهد شد.
یوسف زاده گفت: برای عملیات اجرایی این پروژه به طول 16 کیلومتر از حوالی روستای مجره از توابع بخش مرکزی خلخال تا گردنه الماس 120 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.
او افزود: با بهره برداری از این راه با مشخصات راه اصلی و عرض آسفالت 12 متر در کنار ارتقای سطح ایمنی جاده، زمینه برای تردد آسان خودروها در تمام فصول سال فراهم شد.
جاده زیبا و توریستی خلخال به اسالم به طول 71 کیلومتر از جمله راه های مهم منطقه برای دسترسی به استان همسایه گیلان است که 25 کیلومتر از این مسیر از جمله گردنه معروف الماس با 2 هزار و 300 متر ارتفاع از سطح دریاهای آزاد در حوزه استحفاظی استان اردبیل قرار دارد.