سخاوت بیرامی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش افزود: بر اساس تبصره 9 قانون بودجه سال 97 کشور فضاهای آموزشی مازاد واقع در کنار خیابان ها و معابر اصلی شهر پس از پیشنهاد و تایید در این شورا و تغییر کاربری در کمیسیون ماده 5 مرکز استان تجاری سازی شده و منافع مالی حاصل از این کار در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.
وی گفت: در حال حاضر 19 فضای آموزشی در شهر خلخال شرایط لازم را برای تجاری سازی فضای مازاد برای تجاری سازی داشته و بر اساس قانون هیچ هزینه ای برای تغییر کاربری این فضاها به کمیسیون ماده 5 استان پرداخت نمی شود.
وی با تقدیر از عوامل انتظامی دستگیری سارق حرفه ای مدارس خلخال اظهار داشت: در جریان این سرقت اموال و تجهیزات 6 مدرسه از جمله لپ تاپ ، دوربین های عکاسی ، دی وی آر و سایر امکانات هوشمند به ارزش 300 میلیون ریال به سرقت رفته بود که با تلاش ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی سارق پس از 2 روز شناسایی و دستگیر شد.
او گفت: به جز 15 میلیون ریال وجه نقد به سرقت رفته از داخل گاو صندوق سه مدرسه سایر اموال سرقت شده از سوی سارق حرفه ای به مدارس مسترد شده است.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اشاره به اینکه قانون مصوب تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مقدم بر هرگونه آیین نامه و بخشنامه است، بر لزوم پرداخت بموقع پنج درصد از درآمد شهرداری به آموزش و پرورش این منطقه تاکید کرد.
فریدون بابایی افزود: این قانون شامل پنج درصد از هرگونه درآمد شهرداری شامل عوارض شهری ، درآمدهای حاصل از صدور پروانه های ساختمانی و سایر درآمدها بوده که در صورت پرداخت بموقع و درست از سوی شهرداری بسیاری از مشکلات مالی ناشی از کاهش سرانه های دانش آموزی در مدارس برطرف می شود.