حجت الاسلام کریم اسدی با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی و کنگره وحدت مسلمین جهان را هراسی بر پیکره دشمنان نظام و انقلاب خواند وگفت: این همایش بزرگ پیاده روی جهانی که برای برنامه عظیم اربعین به راه افتاده موجب شده تا دشمنان احساس خطر نمایند.

امام جمعه خلخال با اشاره به خدمات ارزشمند نظام وانقلاب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و بیان توطئه دشمنان از هر سو افزود: نادیده گرفتن خدمات نظام وانقلاب ظلم فاحش است ودشمن امروز به دنبال رسیدن به اهداف خود با هر نیت و اقدامی است.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود کشور بیان داشت: وضعیت معیشت، اشتغال واقتصاد مردم در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست و مسؤولان باید در رفع این مشکلات به چاره جویی اقدام کنند.

اسدی با اشاره به برخی خواسته‌های مردم شهرستان خلخال از مسؤولان استانی و شهرستانی گفت: شهرستان خلخال دارای ظرفیت‌های مهم کشاورزی، گردشگری و توریسم است و مسؤولان استان در جهت تقویت اعتبارات و توسعه راه‌های شهرستان خلخال از جمله راه خلخال کلور درام، کمربندی خلخال اقدامات سریع را ایفاد نمایند.

وی وضعیت اشتغال و بیکاری در منطقه را زیبنده استان و نظام اسلامی ندانست وگفت: اگر در زمان از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها به بهترین شکل استفاده می‌شد  امروز همه مناطق خلخال مثل روستای نمهیل می‌شد.

امام جمعه خلخال تصریح کرد: ما نیازمند ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه گردشگری منطقه هستیم ودر این زمینه دست سرمایه‌گذاران خلخالی مقیم سایر مناطق کشور را می‌فشاریم.

اسدی گفت: از فرماندار پیگیر و ساعی و استاندار با تعهد و تدین و خدمتگذار مردم استان می‌خواهیم تا در راستای توسعه صنعت توریسم شهرستان خلخال که اگر در کشور بی‌نظیر نباشد کم نظیر هم نیست اقدامات لازم بیشتر از گذشته پیگیری و به مرحله اقدام وعمل برسد.

امام جمعه خلخال در پایان با اشاره به توطئه‌های استکبار در کشورهای اسلامی، خاطرنشان کرد: آن روز نزدیک است که شاهد پایان حضور استکبار و ظلم وجنایت ایادی آن در منطقه باشیم.