حجت الاسلام کریم اسدی روز یکشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت اربعین حسینی افزود: آیین پیاده روی مردم با هدف تجمیع آیین های عزاداری های ویژه چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت برای اولین بار در مسیر پارک چمران تا صحن مطهر بقعه امامزاده سید دنیال در روز سه شنبه اجرا می شود.
وی گفت: این مراسم ساعت 9.30 روز اربعین آغاز و شرکت کنندگان همزمان با کاروان های پیاده مسیر نجف به کربلا مسیر پنج کیلومتری خلخال تا امامزاده سید دانیال در حوالی روستای خانقاه سادات را پیاده طی و عزاداری می کنند.
وی با بیان اینکه فرهنگ غنی مذهبی و محکم حاکم بر فضای معنوی این شهرستان مانع از گسترش آسیب های اجتماعی شده، اظهار داشت: برگزاری آیین های مذهبی بصورت تجمیعی و سازماندهی شده در جهت تقویت این فرهنگ است.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه گفت: جامعه نیازمند برگزاری آیین های مذهبی با حضور اکثریت مردم در جهت تقویت باورهای اعتقادی و معنویت است.
فریدن بابایی افزود: احیای مناسبت های خاموش ، حفظ آیین های عزاداری سنتی بدور از بدعت و مردمی شدن این آیین ها با استفاده از ظرفیت تشکل های غیردولتی مردم نهاد در تقویم شورای فرهنگ عمومی این شهرستان قرار می گیرد.