فرماندار خلخال روز یکشنبه در این آیین معارفه گفت: هرگونه تحولات فرهنگی در این شهرستان نیازمند حمایت از سوی مرکز استان است.
فریدون بابایی افزود: با توجه به حضور کم رنگ مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در خلخال، انتظار از مسئولان حضور بیشتر و فعال تر در جمع هنرمندان و اهل فرهنگ این منطقه و نشستن پای صحبت هنرمندان در مسیر توسعه فعالیت های فرهنگی می باشد.
وی گفت: در شرایطی که دشمن هر لحظه تهاجم فرهنگی را با استفاده از انواع راهکارهای رسانه ای و فضای مجازی افزایش می دهد سنجش نیازمندی هنرمندان ، اهل قلم همراه با حمایت از نویسندگان ، ناشران کتاب و دست اندرکاران عرصه فعالیت های فرهنگی از سوی مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضروری است.
فرماندار خلخال اظهار داشت: در صورت داشتن برنامه و تقویم سالانه از سوی این اداره کل برای اجرای برنامه های فرهنگی ، فرمانداری نیز نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز اجرای این برنامه ها کمک خواهد کرد.
او استفاده از ظرفیت تشکل های غیردولتی مردم نهاد و حمایت مالی از این سمن ها برای اجرای برنامه های فرهنگی را خواستار شد و افزود: برغم کاهش 50 درصدی اعتبارات استانی در بسیاری از حوزه ها در سال حاری اعتبارات فرهنگی این شهرستان کاهش نیافته است.
داریوش سفیدی ، معاون اداری ، مالی و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این آیین از تامین اعتبار لازم برای تجهیز و تعمیر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی و سالن سینما فرهنگ این شهرستان در سال جاری خبر داد.
در این مراسم با قدردانی از خرم اشرفی ، رویا کاظمی به عنوان رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال معرفی شد.
در یک سال گذشته رقیه زاد مهر به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان خلخال و فاطمه جوادی به عنوان شهردار خلخال فعالیت خود را شروع کرده اند.