سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در کنگره 3000 شهید استان قزوین، ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا گفت: بدون شک امروز یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌تواند روحیه معنوی جامعه را احیا کند برگزاری همچنین مراسم‌هایی است و حدود 300 هزار شهید سرمایه بزرگی در این مسیر است.

وی افزود: میزبان اصلی این کنگره دانشجویان و اساتید عزیز هستند و مهم‌ترین مسئله در این جلسه تبیین وظیفه هریک از نخبگان است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ما در آستانه 40 مین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم. در چهار دهه گذشته دشمنی‌ها همچنان ادامه داشته ولی با یک نگاه گذرا متوجه می‌شویم در دهه اول انقلاب ملت بیشترین فشارهای ممکن را تحمل کردند، به این دلیل که انقلاب یک نهال کوچک و آسیب‌پذیر بودن اتفاقاً دشمن در اوج قدرت بود. ما در این دوره ده‌ساله که جنگ تحمیلی را نیز گذراندیم حدود دویست هزار شهید  ملت تقدیم انقلاب کرد. در واقع به ازای هر سال بیست هزار شهید دادیم، اما امروز به این شکل نیست. ایشان در ادامه خاطرنشان کردند در آن سالها هسته اول مقاومت که از جوانان آن زمان تشکیل شده بود رسالت خود را به نحو احسن انجام دادند. آن‌ها تدابیر و خواسته‌های حضرت امام خمینی را عمل و پشت سر ایشان ایستادند و فشارهای شدید را تحمل کردند.

سردار حاجی‌زاده در ادامه خاطرنشان کرد: عده‌ای از همان نسل اول انقلاب در پایان جنگ تحمیلی نیز راه خود را ادامه دادند، شهید تهرانی مقدم  از آن دانشمندانی بود که ایستادگی کرد و محدودیت‌های نظامی را مرتفع کردند و امروز الحمدالله به خودکفایی رسیده‌ایم.

سردار حاجی‌زاده در ادامه افزود: حال پس عبور نسل اول انقلاب از موانع، امروز نوبت نسل‌های بعدی انقلاب است که از موانع عمده‌ای از جنس عملیات روانی عبور کنند.

وی با تأکید بر قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در حوزه‌های نظامی قدرت اول نظامی منطقه و در برخی حوزه‌ها نیز جزو کشورهای برتر دنیا هستیم که دیگران بافاصله زیادی بعد از ما قرار دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: امروز ما سبدی از پیشرفت‌های موشکی را داریم. این موشک‌ها ما در سه سطح کوتاه، میان و بلند برد با انواع سوخت جامد و مایع در انواع بالستیک، زمین به زمین و… در مقیاس انبوه وجود دارند و این‌ها حاصل ایستادگی جوانان انقلاب است و باعث شده امروز به یک قدرت تبدیل شویم.

فرمانده هوافضای سپاه گفت: در حوزه پهپاد با فاصله بسیار زیادی از قدرت‌های طراز اول دنیا پیشرفته‌تر هستیم. در حوزه پهپادهای بمب‌افکن که توانایی بمباران اهداف و بازگشت به مبدأ را دارند درواقع یک ایده ایرانی بوده که امروز به وفور در یگان‌های کشور وجود دارند.

وی در ادامه با ذکر سایر توانمندی‌های هوافضای سپاه اظهار داشت: امروز در زمینه رادار نیز بسیار پیشرفت داشته‌ایم، محصولات نظامی ما در بازارهای جهان باقیمت گاها تا یک سوم قیمت‌های جهانی باکیفیت بالا قابل رقابت است، اما همان‌طور که در زمان جنگ کشور ما اجازه واردات سلاح را نداشت امروز نیز در مورد صادرات نیز به همین شکل است.

حاجی‌زاده با اشاره به رزمایش اخیر مشترک سپاه و ارتش گفت: به فرمانده کل قوا گزارش دادیم همه رادارها و سامانه‌های کنترل فرماندهی و همه سامانه‌های موشکی ایرانی بوده و همه اهداف موردنظر با سامانه‌های داخلی مورد هدف قرار گرفته است.

وی با اشاره به کمبودهای بخش صنعت و خودروسازی افزود دلیل این مشکلات وابستگی است که در حوزه نظامی به این شکل نیست. وی در ادامه گفت: عربستان که فتنه‌گر منطقه است با صرف میلیاردها دلار بعد از آمریکا و چین سومین بودجه نظامی جهان را دارد. حال آیا این برای سعودی‌ها قدرت ایجاد کرده است؟ آیا آمریکا به سعودی‌ها نگفت اگر از شما حمایت نکنیم ایران در عرض سه هفته شما را شکست می‌دهند؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر ایستادگی در برابر ناملایمات گفت: اگر قرار بود طهرانی مقدم‌ها با ناملایمات کنار می‌کشیدند هزاران بار باید این اتفاق می‌افتاد. ایشان افزود در فرماندهی کل قوا انتصابات طوری است که افراد یکدیگر را تخریب نمی‌کنند و روح اخلاق حاکم است.

وی با تأکید بر حمایت از دولت افزود: اگر بخواهیم در همه حوزه‌ها دشمن را شکست دهیم همت جمعی را می‌طلبد و لذا می‌بایست در حوزه‌های اقتصادی نیز با حمایت از دولت از موانع عبور کنیم.

سردار حاجی‌زاده با مقایسه دوران جنگ تحمیلی ابراز داشت: آن روزها خرازی‌ها ، باکری‌ها، زین‌الدین‌ها فرمانده و پیش‌قدم بودند و امروز نیز تصمیم‌گیرندگان اقتصادی کشور با همین روحیه مشکلات را حل کنند و در مسیر عبور از موانع مسئولان نیز می‌بایست با مردم همگام باشند.

وی با تأکید بر دروغ‌گویی آمریکایی‌ها در همه زمینه‌ها گفت: ما امروز در مقابل چشمان آن‌ها و متحدانش عملیات انجام می‌دهیم. بجای فرستادن جنگنده به محل عملیات، تنها با شلیک موشک، از فاصله 700 کیلومتری اتاق جلسات فرماندهان دفاعش را با دقت هدف می‌گیریم، اما بازهم دشمنان با وقاحت ایجاد تردید می‌کنند.

در عملیات دیگری در قلعه محل حضور تروریست‌های دموکرات، دو اتاق محل جلسه آن‌ها را هدف می‌گیریم که در آن جلسه نمایندگان سعودی و رژیم صهیونیستی نیز حضور داشتند که به درک واصل شدند. همه این‌ها اشراف کامل اطلاعاتی و اوج قدرت و توانمندی نظامی ما را نشان می‌دهد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ابتدای این مراسم از برگزارکنندگان کنگره سه هزار شهید استان قزوین تشکر و قدردانی کرد.