جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» از مواضع ارزشمند حماس در قبال مسأله فلسطین ، حمایت از ایستادگی ملت فلسطین و مقاومت آن قدردانی کرد.

بر اساس گزارش «المنار»، «فوزی برهوم» از اعضای ارشد حماس طی اظهاراتی تصمیم ایران برای حمایت از خانواده‌های اسرا و شهدای راهپیمایی‌های بازگشت و شکست محاصره را ستود.

برهوم از تمام کشورهای عربی و اسلامی درخواست کرد در کنار ملت فلسطین بایستند واز مقاومت در مقابله با تمام چالش‌ها و در رأس‌ آن توطئه‌های صهیونیستی-آمریکایی بایستند، توطئه‌هایی که کنار زدن مسأله فلسطین و خط زدن حقوق ملت آن را دنبال می‌کند.

«حسین منصور» عضو کمیته هماهنگی در راهپیمایی‌های بازگشت سه شنبه (دیروز) در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران گفت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است  از شهدا و مجروحان راهپیمایی‌های بازگشت حمایت می‌کند.

وی افزود این حمایت‌ها، مالی و درمانی (برای مجروحان) خواهد بود و شامل تمام مجروحان و شهدای راهپیمایی بازگشت بدون توجه به وابستگی حزبی با سیاسی آنها خواهد بود.

راهپیمایی بازگشت از 30 مارس در اعتراض به محاصره غزه در مرز این منطقه و فلسطین اشغالی آغاز شده و تا کنون بیش از 230 شهید و 24 هزار زخمی داشته است.