معاون هماهنگ کننده سپاه اردبیل:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین سپاه ناحیه خلخال به نقل از فارس،سرهنگ پاسدار شکر عبدی عصر امروز در مراسم افتتاح مرکز آموزشی رزمندگان اسلام شهرستان خلخال که با حضور امام جمعه و مدیر عامل موسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام کشور و جمعی از مدیران ادارات برگزار شد اظهار کرد: تربیت نیروی علمی تراز انقلاب اسلامی باید از اهداف مهم مراکز آموزشی باشد.

وی افزود: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت 8 تا 10 میلیون جوان مومن و انقلابی، ظرفیت لازم با همکاری بنیاد تعاون و سپاه در استان اردبیل به بهره‌برداری رسیده و هم اکنون علاوه بر موسسه آموزشی رزمندگان، موسسه آموزشی راهیان کوثر نیز در مرکز استان و شهرستان‌ها فعال است و  انتظار می‌رود در جهت تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی این موسسات در کنار نظام و انقلاب و رهبری باشند.

مرتضی فاطمی نژاد، مسؤول موسسه علمی وآموزشی رزمندگان اسلام کشور نیز با اشاره به فعالیت موسسه علمی و آموزشی رزمندگان اسلام در راستای کمک به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و کمک  به دستگاه تعلیم و تربیت کشور و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر عینیت بخشی به سند تحول اقدام به راه اندازی مدارس الگو در کشور کرده است.

 وی افزود: سپاه و بسیج و مجموعه آموزش و پرورش در شهرستان خلخال راه‌اندازی مجموعه راهیان کوثر را بردوش داشتند و در کنار راه‌اندازی این مجموعه برای خواهران در آینده‌ای نزدیک موسسه علمی وآموزشی رزمندگان اسلام به‌صورت جداگانه برای دانش‌آموزان پسر از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان تاسیس می‌شود.

فاطمی نژاد گفت: مجموعه علمی و آموزشی رزمندگان اسلام در سراسر کشور بالغ بر صد مدرسه الگو و 20 هزار دانش آموز تحت پوشش دارد.

مسؤول موسسه علمی وآموزشی رزمندگان کشور گفت: 60 آموزش زبان با محتوای تولیدی کشور و آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و سایر آموزش‌ها فعال است.

فاطمی نژاد تصریح کرد: بیش از 100هزار دانش‌آموز به صورت غیر‌مستقیم  در قالب استفاده از کتاب‌ها، لوح‌های فشرده و آزمون‌ها از این موسسه بهرمند می‌شوند.