اصناف،بازاریان وفعالان اقتصادی کشور در آستانه جلسه مهم مجمع تشخیص مصلحت نظام بیانیه‌ای صادر کردند.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

ولن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلا(نساءآیه 141)

یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران، قطع دست بیگانگان و برگرداندن عزت به ملت شریف و تاریخ ساز ایران بود که باهمت همه اقشاربویژه اصناف و بازاریان و پرچم داری امام راحل و مقام معظم رهبری،محقق شد ولی مع الاسف در سالهای اخیر، برخی خواسته یا ناخواسته بادادن آدرس غلط، زمینه تسلط دوباره اجانب بر این مرز و بوم را فراهم کردند که مصداق بارز آن کلاه گشاد برجام بود که علی رغم توصیه‌های رهبر فرزانه انقلاب و دغدغه‌های خواص و عموم مردم، آن شد که نباید میشد و الان نه چرخ اقتصاد می‌چرخونه سانتریفیوژها ولی هنوز توسط برخی به عنوان بزرگترین دست آورد تلقی می‌شود.واعجا!

تأسف بارتر اینکه دوباره موضوع پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون پالرمو و مقابله با تأمین مالی تروریسم cft را به میان کشیده وآن را برای دولت و مردم ایران ضروری می‌دانند و حتی عده ای از وزراء به رهبری نامه مشترک می‌زنند و برای پوشش دادن ناتوانایی‌های خود، این موضوع را مطرح می‌کنند، البته اعتراف هم کرده‌اند که تصویب آنها هیچ مشکلی از اقتصاد ما را حل نمی‌کند.

حالاسؤال ما اصناف،بازاریان و فعالان اقتصادی کشور که شرایط بسیار سختی را سپری می‌کنیم این است که چرا زیر بار معاهده‌ای می‌روید که نه تنها هیچ اثر مثبتی در اقتصاد و معیشت مردم ندارد بلکه موجبات تسلط دشمن بر ما را فراهم می‌کند؟

حتی اگر هم به فرض محال اینگونه معاهدات برای اقتصاد مفیدهم بود، ما حاضر به از دست دادن عزت و کرامت خود نیستیم.

دولت و مجلس باید به ظرفیت‌های درون کشور بویژه بخش خصوص به معنای واقعی کلمه اعتماد کندو از اعتماد به غرب دست بکشد چرا که مؤمن از یک سوراخ 2 بار گزیده نمی‌شود.

ما قاطبه اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهیم که با رد لایحه دولت و مصوبه مجلس، مصلحت نظام اسلامی  و مردم را در نظر گرفته و ما را به یوغ اجانب نکشانند.